Am I Reading This Correctly?

Purchased 5 Lbs of Grow! Whey last month for $36. Go to purchase it today and all I see is 2 Lbs for $24. That’s $60 for 5 Lbs.

Seems like a rather large price increase or I’m missing something.

No, you’re not missing anything. Theres a few created threads about this with people that share your pain and agony.

Yeah. Now it has flavors.

[quote]mog16 wrote:
Yeah. Now it has flavors.[/quote]

am I crazy for liking the old original flavor more than some sickly sweet chocolate concoction (that I have to pay more for)?

[quote]spadesofaces wrote:
mog16 wrote:
Yeah. Now it has flavors.

am I crazy for liking the old original flavor more than some sickly sweet chocolate concoction (that I have to pay more for)?[/quote]

You’re not crazy, unless I am too…

jpb

That is rediculous. I saw that, went to BJ’s (similar to costco) and got 5 lbs of EAS chocolate whey concentrate and isolate blend for $28!! 2lbs for $24? come on now.

I loved Biotest’s 5lbs unflavored Grow!, so now im bummed.

i don’t know how some of you gagged down the unflavored.

yeah it sucks, but times are tough everywhere.

at least the shipping is still free. that’s a huge plus in my eyes.

even that EAS stuff is expensive if you do 5min of googlin’

[quote]jehovasfitness wrote:
i don’t know how some of you gagged down the unflavored. [/quote]

I liked it for the simple fact that I could flavor it with whatever I had on hand and felt like that day.

Thanks for the responses. I searched around a bit before posting, but found nothing.

Funny how people’s tastes are different as I love that natural flavor.